CZYM SĄ SZALUNKI TRACONE TKR?

Szalunek jest często stosowanym rozwiązaniem służącym do wznoszenia konstrukcji betonowych i nadawania im odpowiedniego kształtu. Szalowanie to niezbędny element prac budowlanych, jednak zamiast tradycyjnego deskowania proponujemy własne, innowacyjne rozwiązanie szalunków traconych.

Wprowadzamy innowację

KONIEC Z SZALUNKAMI TRADYCYJNYMI

Tradycyjny szalunek, jaki stosowało się do tej pory, to tymczasowa konstrukcja wykonana z drewna, wodoodpornej sklejki czy płyty wiórowej. Rozwiązanie to, choć popularne, ma wiele ograniczeń, które nie tylko wpływają na czas realizacji, ale również na całkowite koszty inwestycji.

Największe wady TRADYCYJNEGO szalowania przy pomocy desek lub płyt:

Konieczność demontażu

Zajmuje to czas ekipy wykonawczej oraz opóźnia dalsze prace budowlane

Mała trwałość deskowania

Często trzeba je dodatkowo wzmacniać podczas zalewania betonem

NASZE ROZWIĄZANIE

A więc czym jest szalunek tracony TKR? To prefabrykat składający się z płyty wiórowo-cementowej o grubości 10 mm, połączonej stalowym kształtownikiem.
 
Każdy szalunek jest pokryty środkiem gruntującym, który zwiększa przyczepność betonu i tynku jak również chroni płytę dzięki wysokiej odporności na działanie środków alkalicznych.

Dowiedz się dlaczego szalunki tracone są lepsze od tych tradycyjnych

PRZEWAGA SZALUNKÓW TRACONYCH

image

Brak demontażu

Najważniejszą zaletą szalunku traconego jest brak konieczności demontażu szalunku. Znacznie ułatwia to i przyspiesza wykonanie konstrukcji betonowej zmniejszając tym samym całkowite koszty inwestycji.

image

Dodatkowa izolacja

Po zabetonowaniu szalunek staje się elementem konstrukcji, dlatego ma również funkcję dodatkowej izolacji termicznej.

image

WIĘKSZA TRWAŁOŚĆ

Dzięki unikatowej konstrukcji szalunek jest bardzo stabilny, dlatego też nie wymaga żadnego dodatkowego wzmocnienia podczas zalewania betonem. Możesz zagęszczać beton przy użyciu buławy wibracyjnej.

image

MNIEJSZA WAGA

System szalunków traconych TKR wykonuje się z innowacyjnych prefabrykatów o niskiej wadze, co znacznie ułatwia transport i montaż szalunków na budowie.

BRAK DEMONTAŻU

NAJWAŻNIEJSZĄ ZALETĄ SZALUNKU TRACONEGO JEST BRAK KONIECZNOŚCI DEMONTAŻU SZALUNKU. ZNACZNIE UŁATWIA TO I PRZYSPIESZA WYKONANIE KONSTRUKCJI BETONOWEJ ZMNIEJSZAJĄC TYM SAMYM CAŁKOWITE KOSZTY INWESTYCJI.

DODATKOWA IZOLACJA

Po zabetonowaniu szalunek staje się elementem konstrukcji. Służy też jako dodatkowa izolacja termiczna.

WIĘKSZA TRWAŁOŚĆ

DZIĘKI UNIKATOWEJ KONSTRUKCJI SZALUNEK JEST BARDZO STABILNY. NIE WYMAGA ŻADNEGO DODATKOWEGO WZMOCNIENIA PODCZAS ZALEWANIA BETONEM. MOŻESZ ZAGĘSZCZAĆ BETON PRZY UŻYCIU BUŁAWY WIBRACYJNEJ.

NIŻSZA WAGA

SYSTEM SZALUNKÓW TRACONYCH TKR WYKONUJE SIĘ Z INNOWACYJNYCH PREFABRYKATÓW O NISKIEJ WADZE. ZNACZNIE UŁATWIA TO TRANSPORT I MONTAŻ SZALUNKÓW NA BUDOWIE.

Szeroki wybór produktów

Szalunek dobrany pod Klienta

Oferujemy szalunki od fundamentów po sam dach. Wykonujemy również produkty o wymiarach nietypowych, szyte na miarę dla każdego Klienta.

Najwyższa jakość produktu

Staranny dobór materiałów

Szalunki wykonujemy z najwyższej jakości materiałów. Nasze produkty są odporne na uszkodzenia oraz niekorzystne warunki atmosferyczne.

Liczy się człowiek

Przede wszystkim bezpieczeństwo

Wykonane wyłącznie z niepalnych materiałów szalunki nie zawierają również szkodliwych dla zdrowia substancji takich jak azbest czy formaldehyd.

Zobacz gdzie możesz zastosować szalunki tracone TKR

INTERAKTYWNA WIZUALIZACJA

SPOSÓB MONTAŻU

Montaż szalunków traconych jest o wiele prostszy niż szalowanie z wykorzystaniem desek lub płyt, ponieważ oszczędza nie tylko czas ale i koszty inwestycji.

Mocowanie

Szalunek tracony łączymy z murem przy pomocy pianki montażowej lub wkrętów.

Uszczelnianie

Powstałe szczeliny między szalunkiem a murem wypełniamy pianką montażową.

Zalewanie

Po utwardzeniu pianki, do środka wkładamy zbrojenie, a następnie zalewamy szalunek betonem.

Proste? Proste! W takim razie już dziś zamień tradycyjne deskowanie na innowacyjny szalunek tracony od TKR!

Scroll to Top